Talna ploščica Impero v bež barvi je sodobna talna obloga iz porcelanskega gresa za oblaganje zunanjih in notranjih površin. Poleg oblaganja tal se lahko uporabi tudi za oblaganje sten.
Ploščice z videzom naravnega kamna pritegnejo pozornost
Talna ploščica prepričuje s svojim sodobnim videzom. Svetel barvni odtenek ustvari prijetno vzdušje in optično povečuje prostor. S sodobnim videzom naravnega kamna ploščica ustvari udoben in brezčasen ambient. Pravokotni format skrbi za ravne linije in skladnost površin.
Sodobne ploščice iz porcelanskega gresa
Ploščice iz porcelanskega gresa so keramične ploščice, ki so obdelane pri visokih temperaturah in pod visokim tlakom. Zaradi fine strukture se odlikujejo z visoko obremenljivostjo in trpežnostjo. Zaradi svoje trpežnosti so ploščice primerne tudi za prostore z visoko stopnjo uporabe. V splošnem je porcelanski gres negorljiv material in je lahko izpostavljen veliki vročini, obenem pa prepričuje tudi z dobro prevodnostjo. Zato je idealen za polaganje na talno gretje. Poleg tega je porcelanski gres preprost za čiščenje in posebej odporen proti mehanskim vplivom. Posebno velika gostota in nizka vpojnost vode zagotavljata, da je ta ploščica odporna proti zmrzali.
Ploščice z mat površino
Mat ploščice ustvarijo naraven in rustikalen videz. Neopazno se zlijejo s celotno podobo prostora in dajejo zlasti pohištvu visokega sijaja možnost, da pride do polnega izraza. Mat ploščice so posebej preproste za nego, saj manjša umazanija ali praske niso neposredno opazne
Površinsko polaganje z rektificiranimi robovi
Pri rektificiranju, imenovanem tudi kalibriranje, se ploščice poravnajo. Zato se lahko ploščice položijo z ozko fugo, da je slika polaganja videti posebej umirjena in skladna.
Razred obrabe 4 za velike obremenitve
Razred obrabe pove, koliko je mogoče obremeniti keramično ploščico, ne da bi prišlo do vidnih poškodb. Z razredom obrabe 4 so talne ploščice primerne za prostore z intenzivno rabo, v katere se vstopa tudi z uličnimi čevlji, na primer pisarniške prostore, hodnike in stopnišča. Zato so te ploščice uporabne tudi za poslovne prostore.
Odpornost proti drsenju R10 z majhnim koeficientom statičnega trenja
Odpornost proti drsenju opredeljuje pohodno varnost površine, če pride v stik s tekočino, kot je voda ali olje. Za uporabo v poslovnih in javnih prostorih je uvrstitev zaradi zavarovalno-tehničnih razlogov predpisana, priporočljiva pa tudi za rabo v zasebnih prostorih. Ploščica, ki je razvrščena v skupino R10, ima majhen koeficient statičnega trenja in je razvrščena kot odporna proti drsenju pri naklonskem kotu od 6° do 10°. S tem je ploščica primerna za domačo uporabo.
V paketu je 1,47 m² mat ploščic z dimenzijami 30,3 cm x 60,6 cm.
Nasvet: kupite 10-15 % več ploščic od vaše kvadrature, zaradi rezerve in odpada, ki nastane pri rezanju.
1. Pred polaganjem ploščic preverite, da imajo ploščice isti odtenek, kaliber in kvaliteto*, ter premešajte ploščice iz vseh kartonov.
2. Reklamacij na že uporabljen material oziroma na položene ploščice ne moremo upoštevati.
* pri proizvodnji ploščic lahko pride do razlik v tonu in navedenih dimenzijah.